سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ - ۲:۳۴

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه قتل دانشجویان مسلمان آمریکا را محکوم کرد

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران، پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، به دنبال قتل سه دانشجوی جوان مسلمان توسط یک مهاجم افراطی در آمریکا، ستاد حقوق بشر ضمن محکومیت و ابراز تاسف شدید از این حادثه غم انگیز و ابراز همدردی با خانواده قربانیان، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: قتل فجیع سه دانشجوی جوان مسلمان در آمریکا حادثه ای منفرد و مجزا نیست که صرفاً یک جنایت اتفاقی به حساب بیاید و با اعلام انزجار، مسئولیت دولتمردان آمریکا تمام شود بلکه محصول سیاست دامن زدن به تنفر مذهبی و قومی و نژادی و بخصوص اسلام هراسی است که به نحوه وسیع توسط سیاستمداران و دولتمردان آن کشور و سایر دول غربی اعمال می شود و رسانه های این کشورها نیز در وسعت کم نظیری به آن دامن می زنند. لذا توجه دولتمردان آمریکا را به تعهدات سنگین بین المللی که در زمینه دوری و جلوگیری از هرگونه اقدام تحریک آمیز و تنفر برانگیز نسبت به ادیان و اقوام دارند جلب می نمائیم و نادیده گرفتن این تعهدات جنایت در حق بشریت محسوب می شود و قابل پیگیری بین المللی است.

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه آورده است: «دولت آمریکا رسانه های آن کشور را نیز به وظایف قانونی که در این زمینه دارند توجه دهد، زیرا بر اساس قوانین آن کشور و مقررات بین المللی مصرح در اسناد حقوق بشر هیچ رسانه حق انتشار مطالب برانگیزنده تنفر قومی و مذهبی را ندارد و اصل آزادی بیان در تمام اسناد بین المللی با این اقدامات خلاف تناسب و سازگاری ندارد. متاسفانه در حادثه اخیر پاریس، که خود محصول سیاست استفاده از اهرم تروریسم دول غربی بود و می بایست باعث توجه و تنبه دولتمردان غربی در تولید، پرورش و تجهیز نظامی تروریست های مرتکب آن جنایت و بسیاری دیگر از جنایات مشابه شود، خود با ترفند فریبکارانه به موجی قوی برای اسلام هراسی و دامن زدن به تنفّر مذهبی تبدیل شد! و شعار 'دفاع ازآزادی بیان' که مورد قبول همه است پوششی شد برای سیاست تروریسم دولتی معاصر غربی که مخالف همه مقررات و تعهدات نرم های اخلاقی جهانی است!»

در این بیانیه مطرح شده است: ستاد حقوق بشر، روند کنونی تنفر و تبعیض را که در دموکراسی های غربی به یک سیاست رایج تبدیل شده است و با اهرم رسانه ای تطهیر می شوند، روند بسیار خطرناکی برای صلح و امنیت بین المللی می داند و به دولت آمریکا و دولتهای اروپایی درخصوص آثار و نتایج سنگین ادامه این سیاست ها و عدم توجه به تعهدات روشن بین المللی هشدار می دهد.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
انتقال چند میلیاردی امتیاز دفاتر اسناد رسمی به تاریخ پیوست!

انتقال چند میلیاردی امتیاز دفاتر اسناد رسمی به تاریخ پیوست!

تنها راه جذب سردفتر از رهگذر ماده به تاریخ پیوسته ۶۹ از قانون دفاتر اسناد رسمی بود که امتیاز آن بالغ بر چند میلیارد تومان به متقاضیان واگذار می‌شد اما حالا با تصویب طرح تاریخی "تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار" شاهد اتفاقات ضد رانت بزرگی خواهیم بود.
بیانیه تقدیر و تشکر:و قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات / محمد قدرتی

بیانیه تقدیر و تشکر:و قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات / محمد قدرتی

با نهایت احترام و رعایت ادب و در کمال تواضع و ارادت، خداوند متعال را سپاسگزارم که بار دیگر مردم متدین و سرافراز ایران اسلامی شکوه و اقتدار خود را در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و به پاس خون پاک شهدا و سردار شهید سلیمانی عزیز، در عرصه انتخابات‌های حاضر به نمایش گزاردند.
حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام را دنبال کنید.
برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی

برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی "

می توانید برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی " را در ذیل مشاهده کنید.
بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک محمد قدرتی مدیرمسئول سایت حقوقی قانون ایران به مناسبت ورود به سال 1400 خورشیدی
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...
اینستاگرام ما