سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ - ۲:۳۴

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه قتل دانشجویان مسلمان آمریکا را محکوم کرد

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران، پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، به دنبال قتل سه دانشجوی جوان مسلمان توسط یک مهاجم افراطی در آمریکا، ستاد حقوق بشر ضمن محکومیت و ابراز تاسف شدید از این حادثه غم انگیز و ابراز همدردی با خانواده قربانیان، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: قتل فجیع سه دانشجوی جوان مسلمان در آمریکا حادثه ای منفرد و مجزا نیست که صرفاً یک جنایت اتفاقی به حساب بیاید و با اعلام انزجار، مسئولیت دولتمردان آمریکا تمام شود بلکه محصول سیاست دامن زدن به تنفر مذهبی و قومی و نژادی و بخصوص اسلام هراسی است که به نحوه وسیع توسط سیاستمداران و دولتمردان آن کشور و سایر دول غربی اعمال می شود و رسانه های این کشورها نیز در وسعت کم نظیری به آن دامن می زنند. لذا توجه دولتمردان آمریکا را به تعهدات سنگین بین المللی که در زمینه دوری و جلوگیری از هرگونه اقدام تحریک آمیز و تنفر برانگیز نسبت به ادیان و اقوام دارند جلب می نمائیم و نادیده گرفتن این تعهدات جنایت در حق بشریت محسوب می شود و قابل پیگیری بین المللی است.

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه آورده است: «دولت آمریکا رسانه های آن کشور را نیز به وظایف قانونی که در این زمینه دارند توجه دهد، زیرا بر اساس قوانین آن کشور و مقررات بین المللی مصرح در اسناد حقوق بشر هیچ رسانه حق انتشار مطالب برانگیزنده تنفر قومی و مذهبی را ندارد و اصل آزادی بیان در تمام اسناد بین المللی با این اقدامات خلاف تناسب و سازگاری ندارد. متاسفانه در حادثه اخیر پاریس، که خود محصول سیاست استفاده از اهرم تروریسم دول غربی بود و می بایست باعث توجه و تنبه دولتمردان غربی در تولید، پرورش و تجهیز نظامی تروریست های مرتکب آن جنایت و بسیاری دیگر از جنایات مشابه شود، خود با ترفند فریبکارانه به موجی قوی برای اسلام هراسی و دامن زدن به تنفّر مذهبی تبدیل شد! و شعار 'دفاع ازآزادی بیان' که مورد قبول همه است پوششی شد برای سیاست تروریسم دولتی معاصر غربی که مخالف همه مقررات و تعهدات نرم های اخلاقی جهانی است!»

در این بیانیه مطرح شده است: ستاد حقوق بشر، روند کنونی تنفر و تبعیض را که در دموکراسی های غربی به یک سیاست رایج تبدیل شده است و با اهرم رسانه ای تطهیر می شوند، روند بسیار خطرناکی برای صلح و امنیت بین المللی می داند و به دولت آمریکا و دولتهای اروپایی درخصوص آثار و نتایج سنگین ادامه این سیاست ها و عدم توجه به تعهدات روشن بین المللی هشدار می دهد.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
نحوه احضار شهود به دادگاه

نحوه احضار شهود به دادگاه

هرچند برخی سودجویان از راه شهادت دروغ امرار معاش می کنند، «شاهد در پرونده های دادگاه ها نقش بسیار تأثیرگذاری دارد که در قانون هم به تفصیل در مورد آن صحبت شده است.
آثار

آثار "قانون جدید چک" در فضای کسب و کار و معاملات

یکی از دغدغه‌های سالیان اخیر فعالان اقتصادی مسئله چک برگشتی بوده است. بر طبق آمار بانک مرکزی از هر ۱۰۰ چک صادره حدود ۱۶ فقره برگشت می‌خورد. این موضوع فضای کسب و کار را با چالش بی اعتمادی مبادلات با چک مواجه کرده که نتیجه آن محدود شدن میزان مبادلات اقتصادی بوده است.
 تمرد نسبت به ماموران دولتی چه مجازاتی دارد؟!

تمرد نسبت به ماموران دولتی چه مجازاتی دارد؟!

تمرّد به هر گونه حمله یا مقاومتی که با اقدام عملی به طور تجرّی نسبت به مأمورین دولتی در حین انجام وظیفه آنها به عمل آید اصطلاحاٌ تمرّد می گویند، تمرد در لغت به معنی سرپیچی کردن، گردن کشی کردن و نافرمانی کردن است.
حذف آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی حرفه وکالت و فارغ التحصیلان حقوقی!!

حذف آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی حرفه وکالت و فارغ التحصیلان حقوقی!!

نشست «نقد مبانی انحصار در پذیرش وکالت روز گذشته با حضور سه تن از نمایندگان عضو کمیسون قضایی و حقوقی مجلس و جمعی از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان رشته حقوق برگزار شد که در این نشست، حذف ظرفیت از آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی این رشته مورد تاکید قرار گرفت
نحوه تعیین وجه التزام در قولنامه

نحوه تعیین وجه التزام در قولنامه

منظور از وجه التزام این است که هرگاه به علتی بیع قطعی انجام نشد، مبلغی به عنوان وجه التزام، به عنوان جریمه از طرفی که عدم انجام معامله، مستند به...
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...