سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ - ۲:۷

رییس کل دادگستری استان تهران:

اجرای قانون آیین دادرسی کیفری اولویت اصلی در سال 94 است

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران به نقل از ایرنا، «غلامحسین اسماعیلی» روز سه شنبه در پانزدهمین نشست شورای معاونان دادگستری استان تهران، با تشریح مهمترین برنامه های این دادگستری در سال 94 افزود: تدوین برنامه اجرایی دادگستری استان تهران برای سال 94 به چهار دلیل بسیار اهمیت دارد.

وی یکی از این دلایل را گنجاندن برنامه های مناسب کاربردی در برنامه اجرایی بمنظور دستیابی به اهداف عنوان کرد و گفت: در مدیریت جدید دادگستری استان تهران، از ابتدا اهدافی مانند سلامت اداری، کارآمدی قضایی، نظم و انضباط و ارتقا عمومی نسبت به عدلیه مطرح شد و از این رو لازم است در جهت تحقق هر چه بیشتر اهداف مذکور، برنامه های مناسب کاربردی در برنامه اجرایی گنجانده شود.

وی تصریح کرد: برش سنواتی برنامه پنج ساله قوه قضاییه که سال آینده آخرین سال اجرای آن است، باید از حیث اهداف ترسیم شده برای سال پایانی برنامه با نگرش به عملکرد سنوات گذشته در برنامه اجرایی سال 94 لحاظ شود.

به گفته اسماعیلی، بمنظور اجرای تاسیسات حقوقی جدید که در قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده مانند مجازات های جایگزین حبس، تعلیق مجازات، آزادی مشروط و غیره نیز باید تدابیر لازم اتخاذ شود.

رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر موضوع مهم نظم و انضباط و قدردانی از همکارانی که در این زمینه تلاش کرده اند، ضرورت تداوم این امر را تا رسیدن به نقطه مطلوب به عنوان یک نیاز جدی خواستار شد.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
حذف آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی حرفه وکالت و فارغ التحصیلان حقوقی!!

حذف آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی حرفه وکالت و فارغ التحصیلان حقوقی!!

نشست «نقد مبانی انحصار در پذیرش وکالت روز گذشته با حضور سه تن از نمایندگان عضو کمیسون قضایی و حقوقی مجلس و جمعی از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان رشته حقوق برگزار شد که در این نشست، حذف ظرفیت از آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی این رشته مورد تاکید قرار گرفت
نحوه تعیین وجه التزام در قولنامه

نحوه تعیین وجه التزام در قولنامه

منظور از وجه التزام این است که هرگاه به علتی بیع قطعی انجام نشد، مبلغی به عنوان وجه التزام، به عنوان جریمه از طرفی که عدم انجام معامله، مستند به...
آنچه درباره اعاده حیثیت باید بدانیم

آنچه درباره اعاده حیثیت باید بدانیم

در این گزارش، به بیان برخی نکات درباره اعاده حیثیت(ادعای شرف) و راهکارهای آن در محاکم قضایی پرداخته شده است.
بررسی مسئولیت پزشک در نقص زیبایی

بررسی مسئولیت پزشک در نقص زیبایی

آیا به صرف مراجعه فرد به پزشک می توان گفت فرد بیمار است؟ آیا اقدامات پزشک صرفاً برای درمان بیماری انجام می گیرد؟ عمل پزشک موجب مباح شدن و عدم مسئولیت پزشک است یا وضعیت بیمار؟
چک بهتر است یا سفته؟

چک بهتر است یا سفته؟

ما برای اطلاع بیشتر شما همراهان ارجمند ، به مقایسه بعضی از مهمترین موارد تفاوت این دو سند تجاری می پردازیم تا شما هنگام استفاده از این اسناد یا هنگام قبول آنها در معاملات خود ، با آگاهی بیشتر و دید روشن تری اقدام کنید.
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...