سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ - ۲:۷

رییس کل دادگستری استان تهران:

اجرای قانون آیین دادرسی کیفری اولویت اصلی در سال 94 است

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران به نقل از ایرنا، «غلامحسین اسماعیلی» روز سه شنبه در پانزدهمین نشست شورای معاونان دادگستری استان تهران، با تشریح مهمترین برنامه های این دادگستری در سال 94 افزود: تدوین برنامه اجرایی دادگستری استان تهران برای سال 94 به چهار دلیل بسیار اهمیت دارد.

وی یکی از این دلایل را گنجاندن برنامه های مناسب کاربردی در برنامه اجرایی بمنظور دستیابی به اهداف عنوان کرد و گفت: در مدیریت جدید دادگستری استان تهران، از ابتدا اهدافی مانند سلامت اداری، کارآمدی قضایی، نظم و انضباط و ارتقا عمومی نسبت به عدلیه مطرح شد و از این رو لازم است در جهت تحقق هر چه بیشتر اهداف مذکور، برنامه های مناسب کاربردی در برنامه اجرایی گنجانده شود.

وی تصریح کرد: برش سنواتی برنامه پنج ساله قوه قضاییه که سال آینده آخرین سال اجرای آن است، باید از حیث اهداف ترسیم شده برای سال پایانی برنامه با نگرش به عملکرد سنوات گذشته در برنامه اجرایی سال 94 لحاظ شود.

به گفته اسماعیلی، بمنظور اجرای تاسیسات حقوقی جدید که در قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده مانند مجازات های جایگزین حبس، تعلیق مجازات، آزادی مشروط و غیره نیز باید تدابیر لازم اتخاذ شود.

رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر موضوع مهم نظم و انضباط و قدردانی از همکارانی که در این زمینه تلاش کرده اند، ضرورت تداوم این امر را تا رسیدن به نقطه مطلوب به عنوان یک نیاز جدی خواستار شد.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
نحوه احضار شهود به دادگاه

نحوه احضار شهود به دادگاه

هرچند برخی سودجویان از راه شهادت دروغ امرار معاش می کنند، «شاهد در پرونده های دادگاه ها نقش بسیار تأثیرگذاری دارد که در قانون هم به تفصیل در مورد آن صحبت شده است.
آثار

آثار "قانون جدید چک" در فضای کسب و کار و معاملات

یکی از دغدغه‌های سالیان اخیر فعالان اقتصادی مسئله چک برگشتی بوده است. بر طبق آمار بانک مرکزی از هر ۱۰۰ چک صادره حدود ۱۶ فقره برگشت می‌خورد. این موضوع فضای کسب و کار را با چالش بی اعتمادی مبادلات با چک مواجه کرده که نتیجه آن محدود شدن میزان مبادلات اقتصادی بوده است.
 تمرد نسبت به ماموران دولتی چه مجازاتی دارد؟!

تمرد نسبت به ماموران دولتی چه مجازاتی دارد؟!

تمرّد به هر گونه حمله یا مقاومتی که با اقدام عملی به طور تجرّی نسبت به مأمورین دولتی در حین انجام وظیفه آنها به عمل آید اصطلاحاٌ تمرّد می گویند، تمرد در لغت به معنی سرپیچی کردن، گردن کشی کردن و نافرمانی کردن است.
حذف آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی حرفه وکالت و فارغ التحصیلان حقوقی!!

حذف آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی حرفه وکالت و فارغ التحصیلان حقوقی!!

نشست «نقد مبانی انحصار در پذیرش وکالت روز گذشته با حضور سه تن از نمایندگان عضو کمیسون قضایی و حقوقی مجلس و جمعی از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان رشته حقوق برگزار شد که در این نشست، حذف ظرفیت از آزمون وکالت و تدوین طرحی جدید برای ساماندهی این رشته مورد تاکید قرار گرفت
نحوه تعیین وجه التزام در قولنامه

نحوه تعیین وجه التزام در قولنامه

منظور از وجه التزام این است که هرگاه به علتی بیع قطعی انجام نشد، مبلغی به عنوان وجه التزام، به عنوان جریمه از طرفی که عدم انجام معامله، مستند به...
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...